piątek, 27 czerwca 2014

TRADE! Alonzo Gee do Hornets za Haywooda i kolejnego rookie!

Rafał Jurasiński
Jeszcze nie ochłonęliśmy po nocy draftowej, a sternicy Cavs już serwują nam pierwszą wymianę. Po czterech latach odchodzi od nas Alonzo Gee, a w jego miejsce witamy dwóch zawodników. Doświadczony Brendan Haywood to znana postać w lidze i pewnie będzie to ostatni przystanek w jego karierze. Bardziej ekscytująco prezentuje się drugi nabytek, rookie z numerem 45 -  Dwight Powell.


Powell, absolwent uczelni Stanford, to mierzący jakieś 210 cm (6'10") silny skrzydłowy z inklinacją do wychodzenia na obwód. Świetny ruchowo jak na swój wzrost, a do tego obdarzony kapitalnym rzutem. Typowy przykład "stretch four" o nieco podobnej charakterystyce do Spencera Hawesa. Powell w mockach był przewidywany nawet do końcówki pierwszej rundy, więc wymiana z Szerszeniami wygląda na bardzo udaną dla nas. Niejeden fanatyk Cavs nie spodziewał się, że za Alonzo, który i tak straciłby miejsce w składzie, możemy zyskać aż tyle.Dwight Powell w ocenie nba.com:Silne strony:- potencjał "stretch four"

- świetnie podający
- inteligenty
- zwrotny


Słabe strony:


- słabo zbiera
- zbyt "wątły"

Statystyki:

14.0 ppg, 4.9 rpg, 3.1 apg, 1.3 spg, 0.8 bpg,2.9 tpg, 32.4 mpg, .462 FG, .256 3PT, .687 FT

Staty ze Stanford, gdzie rozegrał wszystkie 4 sezony, na kolana nie rzucają. Niewątpliwy potencjał musi być poparty ciężką pracą (szczególnie na siłowni). W innym wypadku Dwight może stać się jednym z najwyższych SF w lidze. Przypomina nieco młodego Kevina Garnetta lub Channinga Frye'a. Podobnie jak Harris jest dopasowany do stylu preferowanego przez coacha Blatta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz