piątek, 27 czerwca 2014

Joe Harris - do Cavaliers z ... Cavaliers

Rafał Jurasiński
Z numerem 33 Cavs wybrali rzucającego obrońcę uniwersytetu Virgina (Cavaliers) Joe Harrisa. Mierzący 198 cm SG jest idealnym graczem do ofensywnego systemu Davida Blatta i - jak się wydaje - ma duże szanse na angaż w zespole.

Najmocniejszą stroną Joe jest rzut zza łuku, który stał się jego wizytówką i pozwolił przedostać się do draftu. Amerykanin słynie także z bardzo koleżeńskiej gry. To typ gracza, który krótko trzyma piłkę i uwielbia sytuację typu "catch and shoot". Harris spędził na uniwersytecie pełne 4 lata.

Oto jak jest przedstawiany na oficjalnej stronie NBA:

Silne strony:

- świetny rzut za 3
- inteligentny
- chętnie dzieli się piłką
- rozmiary (reach 8,4; wingspan 6,6)

Słabe strony:

- atletyzm

Statystyki:

12.0 ppg, 2.9 rpg, 2.3 apg, 0.9 spg, 1.3 tpg, 28.8 mpg, .441 FG, .400 3PT, .640 FT

(Statystyki przyzwoite, ale zastanawia  bardzo niski procent celności rzutów osobistych. Zwykle zawodnicy o takiej charakterystyce trafiają wolne na bardzo wysokim procencie. - dodał R.J.)

Były zawodnik NBA, a obecnie coach Virgini Tony Bennett komplementuje Harrisa - "Joe to bardzo efektywny gracz, to rzadkość żeby koszykarz tego kalibru był aż tak altruistyczny. Dla niego nie liczy się kto zdobywa punkty tylko interes drużyny. Drużyna w składzie z nim wie co ma grać i wybiera dobre opcje rzutowe. Jest wyjątkowy w tym względzie" 

Zawodnicy których Joe powinien podpatrywać i równać do nich to: Dan Majerle, Klay Thompson i Kyle Korver.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz