czwartek, 20 marca 2014

Mecz z kontenderem. Część trzecia: powstrzymać Duranta

Jacek Mazurek
Wypunktowani przez kontuzję Cavs spróbują dzisiaj powstrzymać Kevina Duranta, który walczy o drugą wygraną z rzędu dla swojego zespołu i co ważniejsze o pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej.

OKC od momentu powrotu po kontuzji Russella Westbrooka notuje bilans 6-5 i ciągle starają się oszczędzać rozgrywającego grając nim na parkiecie "tylko" 26 minut na mecz (przed kontuzją spędzał na parkiecie ponad 32 minut). Najprawdopodobniej nie zobaczymy dzisiaj na parkiecie ani kontuzjowanego Kyrie'go Irvinga, ani oszczędzającego się przed playoffami rozgrywającego Oklahomy.

W ostatnich spotkaniach drużyna Duranta zaliczyła porażkę z Dallas Mavericks oraz z tankującymi Los Angeles Lakers. Podopieczni Scotta Brooksa będą chcieli zrewanżować się za ostatnią porażkę na własnym parkiecie, kiedy to Kyrie Irving zdobył 31 punktów, 9 asyst i poprowadził Cavaliers do wysokiego zwycięstwa 114 do 104.

Kawalerzyści wystąpią w mocno okrojonym składzie bez: C.J Miles'a , Luola Denga oraz Irvinga, który będzie pauzował dwa najbliższe tygodnie. Dobrze w pierwszej piątce spisuje się Jarrett Jack, który zdobył w meczu z Miami Heat 22 oczka, 4 zbiórki i 4 asysty oraz Dion Waiters - zdobywca 17 punktów i 11 asyst w tym samym meczu.

Kluczowy Matchup:

Kevin Durant vs 43 punkty Lebrona Jamesa (25 w pierwszej kwarcie) z ostatniego meczu przeciwko Cavs.

Ciekawa statystyka: Oklahoma przegrała 6 z 7 ostatnich starć w Cleveland. Czy dzisiaj będzie podobnie?

Mecz rozpocznie się o 0:00 czasu polskiego.