wtorek, 14 stycznia 2014

Do Los Angeles po wygraną!


Mateusz Jakubiak
Zarówno Los Angeles Lakers, jak i Cleveland Cavaliers w weekend odnieśli jedne z najbardziej frustrujących porażek w sezonie.  Obie drużyny będą chciały sobie to odbić podczas wtorkowego meczu. Wydaje się, że to Lakers jednak gorzej zaczęli ten sezon. Przegrali oni 10 z ostatnich 11 spotkań, w tym z LA Clippers 87-123.

„Nie było chyba ani jednej pozytywnej rzeczy dla nas w tym meczu,” – powiedział rozgrywający Kendall Marshall, zdobywca 16 pkt i 10 asyst w tamtym spotkaniu. „Konkurowaliśmy tylko przez 5 minut, po prostu nie mogliśmy nic wynieść”.

Lakers zagrali wtedy na 34.5 procentowej skuteczności (druga najniższa w sezonie). Zanotowali też 21 strat. W ciągu ostatnich 11 spotkań „Jeziorowcy” trafiają na 41.0 procentowej skuteczności i średnio pozwalają przeciwnikom na zdobywanie 110.2 punktów. Nick Young w czasie tych spotkań trafią przeciętnie 38.5% rzutów i zanotował 30 strat. Pau Gasol trafia najniższe w karierze 44.8% rzutów (5/15 z Clippers).

„Obecnie wydaje się, że teamy grają ze zbyt wielką dozą pewności,” – powiedział hiszpański gwiazdor. „Myślą, że mecz z Lakers równa się łatwemu zwycięstwu, wyjdą na parkiet i łatwo zdobędą 120-130 punktów, każdy coś rzuci i będzie to fantastyczne spotkanie. Musimy to jakoś przerwać”.

Cavaliers mogą nie zjawić się w Staples Center ze zbyt dużą pewnością siebie po porażce w Sacramento 124-80. Była to największa różnica pomiędzy drużynami w tym sezonie. Po raz szósty na wyjeździe Cavs pozwolili przeciwnikom rzucać ze średnią skutecznością 50.0% i po raz piąty zostali zmuszeni do zdobycia 87.0 punktów lub mniej.

Kyrie Irving zagrał ze skutecznością 3/14 z gry i 1/4 z linii rzutów wolnych. To przełożyło się na zaledwie siedem oczek. We wcześniejszych dwóch meczach trafił razem 15 z 27 oddanych rzutów. Kawalerzyści są jedną z najgorszych drużyn w lidze na wyjazdach. Poza Cleveland mają bilans 3-16.

„To był jeden z tych wieczorów. Rzuty nie wpadały,” – wyznał Irving. „Tak jak powiedział trener, musimy więcej dawać z siebie w grze i w trudnych momentach. Szczególnie gdy mi nie idzie. To część gry. Musimy kontynuować walkę razem ze mną”.

Luol Deng trafił 9/19 rzutów z gry w dotychczasowych dwóch meczach w barwach CC. To dało mu razem 22 punkty.

Lakers wygrali trzy mecze z rzędu oraz 4 z ostatnich 5 z Cavs w LA.

Początek spotkania o 4:30 polskiego czasu. Go Cavs!

Źródło: www.nba.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz