środa, 12 lutego 2014

Seria podtrzymana! Rekordowy Anthony Bennett!

Cezary Szwarc
Seria podtrzymana! Możemy przybić "piątkę", jak Anthony Bennett z Dionem Waitersem na powyższej fotce.Cleveland Cavaliers wygrali we własnej hali z Sacramento Kings 109-99, a nasz pierwszy pick w zeszłorocznym drafcie zaliczył swój najlepszy występ w sezonie, zaliczając rekord punktów i zbiórek.

Drużyny przez pierwszą kwartę grały zdobywając punkty na zmianę, jednak w drugiej części spotkania Kawalerzyści niesieni dopingiem publiczności zaliczyli run i uciekli rywalom na 10-punktową przewagę. Do końca spotkania utrzymywali to prowadzenie, czasami zwiększając je do prawie 20 punktów.

Kings nie mieli odpowiedzi na nieustępliwą obronę Cavs, która w ostatnich meczach jest coraz lepsza. Po bronionej stronie parkietu również sobie nie radzili.  22 oczka, w  tym 4 trafienia za trzy miał na swoim koncie Luol Deng, a 20 punktów z ławki rezerwowych i świetne 8 asyst dorzucił Dion Waiters.

Najważniejszym wydarzeniem pojedynku był jednak występ Anthony'ego Bennetta, który dostał aż 30 minut od Mike'a Browna i bardzo dobrze je wykorzystał. Trafił 6 z 9 rzutów z gry, w tym wszystkie trzy próby zza łuku - łącznie 19 oczek. Zebrał jeszcze 10 piłek i w obu kategoriach - punktów i zbiórek był to jego rekord krótkiej kariery w NBA.

Kawalerzyści swój kolejny mecz rozegrają już dzisiaj, a ich rywalami w drugiej potyczce back-to-backu będzie drużyna Detroit Pistons.