wtorek, 11 lutego 2014

Walczymy o kolejne zwycięstwo!

Mateusz Jakubiak
Po pokonaniu Washington Wizards i Memphis Grizzlies tym razem Cleveland Cavaliers stoczą bój u siebie z Sacramento Kings. Będzie to rewanż za wysoką porażkę sprzed kilku tygodni. Początek spotkania o godzinie 1:00 polskiego czasu.

W niedzielę po niezłym meczu Cavs pokonali team z Memphis 91-83 po dogrywce. W dodatkowych pięciu minutach Kawalerzyści wypunktowali gości 13-5. Ozdobą dogrywki był wsad Diona Waitersa, który stał się jednym z kandydatów do „Dunku Roku”. W barwach CC oprócz Waiters (zdobywca 18 punktów, 6 asyst i 7 zbiórek) dobre zawody rozegrali Kyrie Irving (28 pkt) oraz C.J. Miles (14 pkt). Tylko 9 oczek uzbierał Luol Deng, ale trafił bardzo ważną „trójkę” w pierwszej akcji dogrywki.

W ostatnich czterech meczach Cavaliers notowali średnio 105.3 punktów. Obecnie legitymują się oni bilansem 18-33 i ciągle mają nadzieję na playoffs.

Kings z bilansem 17-34 również są jedną z najsłabszych drużyn NBA. Obecnie są oni w trakcie serii meczów wyjazdowych. Póki co są w połowie, ani razi nie wygrali i ponieśli dwie porażki. W ostatnim meczu ulegli oni w stolicy Wizards 93-84. W drużynie z Sacramento nieźle wypadli Isaiah Thomas (30 pkt, 8 asyst), DeMarcus Cousins (14 pkt, 12 zbiórek) i Ben McLemore (11 pkt i 6 asyst).

Przewidywalne wyjściowe piątki:

Cavaliers: PG - Kyrie Irving, SG - Jarrett Jack, SF - Luol Deng, PF - Tristan Thompson, C - Anderson Varejao

Kontuzjowani: Carrick Felix (poza grą), Luol Deng (występ prawdopodobny)

Kings: PG - Isaiah Thomas, SG - Marcus Thorton, SF - Rudy Gay, PF - Jason Thompson, C - DeMarcus Cousins