czwartek, 3 lipca 2014

Dzieje się w Ohio!


Mateusz Jakubiak
Od draftu minął już prawie tydzień. Po czwartkowych wydarzeniach ruszyła lawina kolejnych, które mają istotny wpływ na przyszłość Cleveland Cavaliers. Media na dobre rozkręcają gorączkę okienka transferowego, dlatego warto w tym krótkim tekście podsumować ostatnie kilka dni na rynku NBA.

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w tym „podraftowym” okresie było podpisanie przez Kyrie'go Irvinga nowego kontraktu z Cavs, który wiąże go z zespołem z Ohio na okres pięciu lat. W ramach nowej umowy „Uncle Drew” zarobi 90 mln dolarów. Irving podobno był pod wielkim wrażeniem nowego trenera CC Davida Blatt’a. Maksymalny kontrakt Irvinga pokazuje, że pogłoski o jego ewentualny odejściu można wyrzucić do kosza.

Kolejną istotną sprawą jest zainteresowanie Cavaliers kilkoma graczami. Najpoważniejszym kandydatem do gry w „Wine&Gold” jest Gordon Hayward z Utah Jazz. Zawodnik ten jest zastrzeżonym wolnym agentem, ale kierownictwo Cavs planuje mu złożyć naprawdę lukratywną ofertę – ponad 63 mln $ za 4 lata gry. To sprawia, że Jazz mogą się nie zdecydować na wyrównanie tej oferty.

Innymi kandydatami, którzy pojawiają się w mediach w dziale „być może przyszli zawodnicy Cleveland Cavaliers” są Channing Frye, Chandler Parsons oraz Marcus Thornton. Ten ostatni miałby trafić do Cavaliers z Nets w zamian za Jarretta Jack’a.

Chorwacki koszykarz Damjan Rudez, który był w kręgu zainteresować Kawalerzystów ma ostatecznie trafić na trzy lata do Indiana Pacers.

Są również pierwsze ubytki w Cleveland. Również do Indiana Pacers przeniósł się, ulubieniec kibiców, C.J. Miles. Dostanie on tam 18 mln dolarów za 4 lata gry. W poszukiwaniach nowego klubu nie ustaje również niedawno pozyskany Spencer Hawes. Sam zawodnik zadeklarował chęć pozostania w Ohio, ale zdążył już odwiedzić kilka klubów, które mogą być zainteresowane zatrudnieniem centra.

3 komentarze:

 1. Dobrze,że podpisali Irvinga ;) szkoda Milesa

  OdpowiedzUsuń
 2. Milesa można przeboleć. Fajny chłopak, ale na wyższy poziom już nie wskoczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pacers pasuje idealnie i ich oferty przebić no nie mogliśmy niestety

   Usuń