wtorek, 18 lutego 2014

Zapowiedź: Utrzymać zwycięski kurs

Jacek Mazurek
W pierwszy meczu po Weekendzie Gwiazd, Cavs zmierzą się z Philadelphią 76ers. Po zaskakująco dobrym początku sezonu 76ers zaczynają teraz spełniać przewidywania komentatorów przegrywając mecz za meczem.

76ers mają na swoim koncie osiem porażek z rzędu i notują najgorszą serię w lidze. W tym roku wygrali tylko 6 meczów z 24 rozegranych. W tych rozgrywkach obie drużyny spotkały się trzykrotnie, z czego dwa razy lepsi okazali się nasi dzisiejsi rywale.

 Najlepszymi graczami w Philly są Evan Turner i Michael Carter-Williams. Turner średnio zdobywa 17.5 punktu, 5.9 zbiórki oraz 3.6 asysty. Carter-Williams to jeden z głównych kandydatów (obok Victora Oladipo) do zdobycia nagrody Rookie of the Year. MCW w swoim debiucie zaszokował kibiców ocierając się o triple-double. Obecnie jest drugą opcją w ataku. Słabo spisuję pod względem skuteczności z gry (39%) i rzutów zza łuku (zaledwie 29%). 

Głównym zadaniem zawodników Sixers jest zdobycie jak najgorszego bilansu, aby liczyć się w walce o najlepszych graczy w przyszłym drafcie. 

Tankowanie level: master.


Cleveland Cavaliers nadal liczą się w walce o playoffs. Do Charlotte Bobcats tracą zaledwie trzy wygrane. Przed ASW Cavs wygrali cztery mecze z rzędu. Ostatni raz taka sztuka naszym zawodnikom udała się w 2010 roku. W poprzednim meczu liderami drużyny byli Tristan Thompson (25 punktów i 15 zbiórek) i Kyrie Irving (23 punkty).

"To było fajne uczucie. Pierwszy raz w karierze drużyna, w której gram zwyciężyła w czterech meczach z rzędu. To dużo krok do przodu." -mówi Kyrie

Kluczowy Matchup:

Kyrie Irving - Michael Carter-Williams

Mecz rozpocznie się o 1:00 GO CAVS!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz