czwartek, 6 lutego 2014

No i się doigrał... Chris Grant zwolniony!

Cezary Szwarc
Po wielu spekulacjach, Cleveland Cavaliers postanowili zwolnić swojego menadżera generalnego - Chrisa Granta - poinformował serwis sportowy yahoo.com. Decyzja dotycząca człowiek odpowiedzialnego za aktualną sytuację kadrową Kawalerzystów, może być początkiem większej rewolucji w zespole z Ohio. Chris miał przed sobą jeszcze jeden sezon zapisany w kontrakcie.

Update (18:43) - Tymczasowym menadżerem został członek zarządu Cavs, David Griffin.


Update (18:50) - Mike Brown nie wydaje się kolejną postacią "do odstrzału". Według bloga Cavs fearthesword.com, Mike ma wciąż poparcie u właściciela klubu, Dana Gilberta.


 - Nie wiadomo kogo Cavs chcą zatrudnić na miejsce Granta. Drużyna ma prawdopodobnie plan, aby zrobić to przed trade deadline 21.lutego i być może dokonają jeszcze jakiejś wymiany.


 - Pomimo poparcia Browna u Gilberta, nowy GM może zechcieć zatrudnić nowy sztab trenerski.


Update (19:00) - Szanse na zwolnienie Browna są o tyle mniejsze, że jest on na samym początku 5-letniego kontraktu, w trakcie którego ma zarobić 20 milionów dolarów. Jeśli Cavs zwolnili by go teraz, musieliby zapłacić wszystkie te pieniądze z góry.

Update (19:02) - Adrian Wojnarowski podaje "Chris Grant naciskał na ponowne zatrudnienie Mike'a Browna."  - mamy więc sprzeczne informacje z Ohio. Z wypowiedzi Wojnarowskiego wynika bowiem, że Dan Gilbert nie jest zadowolony z nowej umowy z Brownem.


Update (19:21) - Jeśli Cavs zwolniliby również Mike'a Browna, po zatrudnieniu nowego trenera i GM'a, płaciliby równolegle - 20 milionów za 5 lat kontraktu Browna, pieniądze należne Grantowi za jego ostatni rok umowy i... pieniądze Byrona Scotta za jego czwarty rok, który trwałby jeszcze, gdyby nie zwolnienie po ostatnim sezonie. Plus należności dla nowego menadżera i trenera. Czy Dan Gilbert poświęci tyle pieniędzy?

Więcej informacji niebawem! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz