środa, 22 stycznia 2014

Wrócić na zwycięską ścieżkę. „Byki” w Cleveland!


Mateusz Jakubiak
Cleveland Cavaliers mieli nadzieję na przełom po zatrudnieniu Luol’a Deng’a, ale póki co wygrali tylko połowę meczów z nim na pokładzie. Chciago Bulls odnotowują obecnie jeden ze swoich najlepszych okresów w tym sezonie. Luol Deng postara się poprowadzić Cavs do zwycięstwa już w środę, kiedy to po raz pierwszy zagra przeciwko swojej dawnej drużynie. Po rozegraniu dziewięciu i trochę sezonów w Chicago,  Deng opuścił „Byki” i 6 stycznia zjawił się w C-Town.

„Będzie to trochę dziwne, ale to wielki mecz i chcemy go wygrać,” – powiedział skrzydłowy. „Miło będzie zobaczyć chłopaków i całą resztę, (ale) szczerze to kolejny mecz”. Deng w swoich sześciu meczach w barwach Cavs notował średnio 22.5 pkt, ale CC wygrali tylko połowę tych meczów i obecnie legitymują się niezbyt dobrym bilansem 15-26.

„Ciągle uczymy się siebie nawzajem,” – stwierdził coach Mike Brown, którego team jest tylko dwa zwycięstwa od miejsca w playoffs. „Nie jesteśmy w tym miejscu, gdzie chcielibyśmy być, ale pomimo wzlotów i upadków oraz po dodaniu do składu Luol'a może podobać się kierunek w którym zmierzamy”.

„Byki”, pomimo utraty swojego kluczowego strzelca, są 8-2 w tym miesiącu i 6-2 od wymiany. Bulls (20-20) w ostatnim swoim spotkaniu pokonali Los Angeles Lakers  102-100, po rzucie w ostatnich sekundach Taj’a Gibsona. D.J. Augustin dodał swoje rekordowe w obecnej kampanii 27 oczek, a Joakim Noah zdobył 17 pkt i rekordowe w tym sezonie 21 zbiórek.

„Wiem, że wiele osób uważa, że chcemy tankować,” – powiedział Gibson na oficjalnej stronie internetowej swojego zespołu. „Mamy dużo dumy w szatni. Mamy zawodników, którzy zajmowali pierwsze miejsce w Konferencji i grali w playoff, którzy mają wielki charakter. (Trener Tom Thibodeau) mówi, że to wszystko zależy od tego co mamy w szatni i my w to wierzymy. Wierzymy, że każdego możemy pokonać”.

Augustin, który trafił do Bulls 13 grudnia, w ostatnich czterech meczach notował średnio 20.3 pkt, a Noah 18.3. Ponadto ten drugi w ostatnich 13 spotkaniach notował 10 lub więcej zbiórek. Ostatnim zawodnikiem, który notował takie liczby był Dennis Rodman w sezonie 1997/1998.

„Chcę po prostu pomagać drużynie w wygranych,” – wyznał Noah, średnio zbierający 16.8 zbiórek w ostatnich pięciu meczach. 21 grudnia Bulls pokonali Cavs 110-84 i była to ich 13 wygrana z teamem z Ohio w 15 kolejnych meczach. Noah zebrał 18 piłek, Augustin dorzucił 18 pkt i 10 asyst. 

Gwiazda Cavs Kyrie Irving w trzech meczach pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie grał na słabej, 30.4 procentowej skuteczności. Irving zanotował 26 oczek w ostatnim meczu swojej drużyny, z Mavericks u siebie w poniedziałek. CC przegrali 102-97. Deng skończył mecz z dorobkiem 20 pkt, Anderson Varejao 18 pkt (wyrównany rekord sezonu) i 21 zbiórek. W tym spotkaniu Cavs przegrywali do przerwy 24 punktami, ale w drugiej dogonili przeciwników. Mieli szansę na wyrównanie meczu na 2.8 sekundy przed końcem ostatniej kwarty, ale Jarrett Jack nie dał rady wznowić gry i sędziowie odgwizdali błąd pięciu sekund.

„Realizowaliśmy założenia w drugiej połowie, z wielką energią, taką jaka powinna być,” – powiedział Deng. „Musimy być zwarci i realizować to kim chcemy być”.

Początek meczu o 1:00 polskiego czasu. GO CAVS!

źródło: www.nba.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz