wtorek, 17 grudnia 2013

Zapowiedź: Irving vs Lillard!

Jacek Mazurek
Portland Trail Blazers to zespół młodego, dobrego rozgrywającego. Cleveland Cavaliers to zespół młodego rozgrywającego, który ciągle może być lepszy. Damian Lillard tej nocy poprowadzi Trail Blazers w meczu przeciwko Irving'owi i jego Cavaliers.
Irving został wybrany Graczem Tygodnia legitymując się skutecznością na poziomie 50.8% z gry i 40.9 zza łuku. Kyrie w minionym tygodniu zdobywał średnio 29 punktów, rozdawał ponad 6.3 asyst oraz miał 2.3 przechwytu na mecz.

"On na to zasługuje (o nagrodzie dla Kyrie'go). Zdobywa dla nas wiele punktów, jest agresywny zwłaszcza, gdy tego potrzebujemy. Irving może zdobyć wiele wyróżnień, ma tę szansę, bo jest dobry. Ma szczególny talent"- mówi Mike Brown.

To będzie wyjątkowy pojedynek dwóch utalentowanych rozgrywających. Lillard w meczu z Pistons wyrwał wygraną zdobywając decydujące punkty w dogrywce.

"Czuje sie dobrze. Miałem sporo rzutów, cieszę sie że trafiłem najważniejszy rzut w meczu."- mówi Lillard

Ostatni raz Lillard i Irving zagrali przeciwko sobie 16 stycznia br. W tamtym meczu rozgrywający Cavs zdobył 31 punktów, a jego rywal tylko 13 oczek. Ostatecznie mecz wygrali zawodnicy z Ohio. Jednak w tym sezonie drużyna z Portland jest o wiele lepsza. Obecnie prowadzą w Konferencji Wschodniej, zdobywają najwięcej punktów na mecz w lidze i wcale nie przypominają zespołu z zeszłych rozgrywek.

Świetny sezon rozgrywa LaMarcus Aldridge - zdobywa  średnio 23.5 punktu i 10.9 zbiórki na mecz. A jego zespół jest w czołówce pod względem skuteczności w rzutach za 3 punkty.

"Naprawdę jestem pod wrażeniem naszej obrony. Nie doszliśmy jeszcze na szczyt, ciągle mamy motywacje do pracy."- mówi center PTB Robin Lopez.

Cavaliers (9-14), passę 3 wygranych z rzędu przerwała drużyna Miami Heat, udowadniając zawodnikom Mike Browna że mają jeszcze dużo rzeczy do poprawienia. Poza Irvingiem żaden z graczy Cavs nie zdobywa ponad 14.5 punktu, a Cavaliers średnio zaliczają 94.4 punktów na mecz.

"Jeżeli spojrzymy na skład, zobaczymy że mają zawodników doświadczonych oraz chłopaków wchodzących w swój prime. Młodzi zawodnicy Trail Blazers są w stanie poprowadzić swój zespół "- mówi Brown.

Mecz rozpocznie się o godzinie 1:00 czasu polskiego.

Key Matchup:
Kyrie Irving (20.9ppg/5.8apg/3.1rpg) vs Damian Lillard (20.1ppg/5.7asp/3.5rpg)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz