wtorek, 10 grudnia 2013

Knicks - chłopcy do bicia?

Jacek Mazurek
Knicks spróbują poprawić dzisiaj swój żenujący bilans i zmazać plamę po ostatnim meczu. Coraz lepiej grający Cavs dzisiejszej nocy chcą dorzucić kolejne zwycięstwo do swojego bilansu i zrównać sie pod względem wygranych w tabeli z Chicago Bulls. Kto wygra mecz?
New York (5-14) po 9 porażkach z rzędu zanotowali wygraną w meczach back-to-back z Brooklyn Nets w czwartek i z Orlando Magic w piątek. Dwa dni potem przegrali w fatalnym stylu z Boston Celtics 114-73. Dla Knicks był to jeden z najgorszych meczów w historii tego klubu.
"Chciałbym to jakoś wyjaśnić. Nie spodziewałem się tego że meczy ułoży się dla nas aż tak źle" -  mówi trener, Mike Woodson.
Carmelo Anthony zdobył 19 punktów i był jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki który zdobył 10 lub więcej punktów. Iman Shumpert i Raymond Felton nie zdobyli żadnego punktu, a ich łączna skuteczność w meczu z Celtics to 0-12 z gry.
"To jeden z tych meczów, kiedy nam nic nie wychodzi. Nie znosisz takich spotkań szczególnie, gdy przegrywasz w takim stylu we własnej hali." -mówi Felton.

Dla Cavaliers (7-13) to jedno ze starć, które muszą wygrać, jeżeli nadal chcą liczyć się w grze o playoffs.
"Knicks to zespół, który w zeszłym sezonie wygrał 54 spotkania. Myślę, że ludzie o tym nie zapomnieli. Oni nadal są niebezpieczni, szczególnie jeżeli będą zmotywowani po ostatniej porażce." -mówi Jarrett Jack.
Kawalerzyści ostatnio też grają coraz lepiej. W 3 z 4 ostatnich pojedynków, zawodnicy z Ohio pozwalali przeciwnikom zdobywać średnio 92 punkty, czyli średnio o 7 punków mniej niż w całym sezonie. W ostatnich czterech potyczkach kluczowym zawodnikiem był Andrew Bynum. Zaliczał on średnio 18 punktów i 9 zbiórek.
Każde z trzech ostatnich zwycięstwa Cavs odnieśli na własnym parkiecie. Nasz bilans to 6 zwycięstw, 3 porażki w Clevland oraz 1-10 w meczach wyjazdowych. Po porażce w Atlancie Kawalerzyści wygrali z Clippers 88-82 w The Q.
Kyrie Irving nie zdobył żadnego punktu w meczu z Hawks. W następnym pojedynku zaliczył 20 oczek. Tristan Thomspson uzbierał 20 punków i 13 zbiórek.

"Chce od niego (Kyrie'ego), aby był agresywny. Jeżeli spudłuje 5 rzutów z rzędu, a będzie czuł że może zagrać lepiej, będzie grał. Potrzebujemy jego punktów i tego, co potrafi. Potrafi zdobywać punkty i kreować grę kolegom." - mówi Brown.

Irving średnio zdobywa 27,4 punktu w pięciu meczach z New York Knicks.

Mecz rozpocznie sie o godzinie 1.00 czasu polskiego

Key Matchup:

Carmelo Anthony (25.2ppg/9.7 rpg) vs Tristan Thomspson (11.4ppg/10.4rpg)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz