środa, 13 listopada 2013

Zapowiedź: Drugie starcie z Wilkami!


Cezary Szwarc
Jak do tej pory Kawalerzyści z Cleveland, notują bilans 3-5 i brakuje im dwóch wygranych do wyjścia na "zero" lub jak to wolą amerykańscy fani, ".500". Pierwszy krok w tym kierunku mogą wykonać już dziś, kiedy zmierzą się z Minnesotą Timberwolves. Drużyna Wilków zalicza bilans dokładnie odwrotny od naszego, jednak to właśnie z nimi udało się Cavs już w tym sezonie wygrać.

Wtedy zwyciężyliśmy jednak w The Q, gdzie nie oddaliśmy jeszcze żadnego spotkania rywalom (3-0). Dzisiaj o 2:00 w nocy naszego czasu, przyjdzie Cavaliers walczyć w hali rywali. Dodatkowym minusem dla drużyny z Ohio będzie też fakt, iż nie zagra Andrew Bynum. Center wypadł z gry na kilka spotkań, z powodu problemów rodzinnych.

W ostatnim meczu obu zespołów niewiele brakowało, a Cavs zaliczyliby porażkę. Rzutu na wagę zwycięstwa nie trafił wtedy Kevin Love

Jak do tej pory CC przegrywają jednak jedynie na wyjeździe (0:5) co jest ich najgorszym pod tym względem wynikiem od 2003 roku. O przerwanie złej serii wyjazdowej nie będzie wcale łatwiej, jeśli drużyna Mike'a Browna zagra dziś równie słabo, jak w potyczce z Bulls. Oddaliśmy tam aż dwadzieścia piłek, z których rywale zdobyli 29 oczek, a do tego nie odpowiadaliśmy swoimi oczkami, na punkty rywali. Kyrie Irving skończył spotkanie z zaledwie 16 oczkami, zdobytymi na skuteczności 5/19 z gry, a jego zastępca, Jarrett Jack spudłował wszystkie sześć swoich prób rzutowych.

"Nie graliśmy konsekwentnie i pudłowaliśmy rzut za rzutem. Nie zasłużyliśmy na wygraną." - komentował po tamtym spotkaniu, Jack.

Aby myśleć o wygranej, Kawalerzyści muszę poprawić swoją grę w ataku. Kontrolowanie ruchu piłki i samych zawodników, plus ograniczenie strat to podstawa. W defensywie pod koszem powinniśmy sobie poradzić, co pokazał pierwszy mecz, w którym Tristan Thompson i Anderson Varejao ograniczyli Kevina Love do 17 oczek (8/20 z gry).

W D bardziej postarać będą musieli się obwodowi, którzy w pierwszym starciu zespołów, pozwolili Kevinowi Martinowi zdobyć 22 oczka na 60% skuteczności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz