piątek, 15 listopada 2013

Zapowiedź: Drugi mecz z Bobcats!

Jacek Mazurek
Cavs z bilansem 3-6 w tym momencie są po za fazą rozgrywek Play-off w doborowym towarzystwie Brooklyn Nets, New York Knicks oraz nową drużyną Marcina Gortata Washington Wizards. Czy dzisiaj poprawią swój bilans?

Choć zespół Mike'a Browna odniósł kolejna porażkę w ostatnim czasie, Cavaliers nie przegrali jeszcze ani razu we własnej hali.
Patrząc na ostatnią porażkę naszego zespołu z Bobcats," Kawalerzyści" będą chcieli zrewanżować sie i nadal pozostać bez porażki we własnej hali.

0-6 taki bilans mają podopieczni Mike'a Browna w meczach wyjazdowych. Jest to najgorszy bilans meczów po za własną hala zawodników z Ohio od sezonu 2003/04. Wtedy rozpoczęli sezon od 13 kolejnych porażek na wyjeździe.  W ostatnim meczu Kyrie Irivng zdobył 20 punktów dla Cavs, ale to nie wystarczyło na TWolves ,którzy przewyższali nas w zdobywaniu punków z kontr(29-6) i z "pomalowanego"(56-32).

"Oczywiście po takim wyniku jesteśmy zaniepokojeni ,ale myślimy o dalszej walce. Za nami 9 meczy sezonu ,a my staramy sie iść do przodu i zwyciężać."-mówi Brown.

Cavs przegrali też walkę o zbiórki(49-37) i pozwolili rywalom na oddawanie rzutów wysokiej skuteczności 54.9%.
"Rzeczy ,których nie robimy na parkiecie powinny być rozwiązane w szatni. Następnym razem musimy być po prostu lepsi." -mówi Irivng

Cavaliers teraz rozegrają mecz we własnej hali ,gdzie wygrali 3 mecze z rzędu, średnio o zaledwie 2,3 punkta. W ostatnich 2 meczach Kyrie zdobył łącznie 42 oczka na skuteczności 16-22 z gry.
W dzisiejszym meczu w drużynie z Charlotte zagra Al Jefferson ,który opuścił pierwsze 5 meczów z powodu kontuzji kostki. W środowym spotkaniu przeciwko Celtom rzucił 22 punkty i zebrał 11 piłek. Jego średnia w 2 pierwszych meczach w barwach Bobcats to ponad 11 "oczek" na 37% skuteczności. Jefferson ciągle jest daleki od pełnej formy.

Drugi mecz z rzędu nie zagra Andrew Bynum z powodu problemów osobistych. Bynum w ostatnim meczu z Chicago Bulls zdobył 11 punktów(3-5 z gry), miał 6 zbiórek i 2 bloki.
Natomiast Kemba Walker meczu z Boston Celtics nie może zaliczyć do udanych uzbierał tylko 3 punkty na skuteczności 1-13.
Bobcats spróbują wygrać trzeci mecz z rzędu na wyjeździe. "Rysie" serie 4 meczów bez porażki na wyjeździe zaliczyli w styczniu 2011 roku.

 Mecz zacznie się punktualnie o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz