sobota, 14 grudnia 2013

Plotek transferowych ciąg dalszy!Cezary Szwarc
Trudno sobie wyobrażać, aby coraz bliżej końca okienka transferowego zmniejszała się ilość plotek transferowych krążących wokół Cleveland Cavaliers. Po tych, które mówiły o konflikcie zespołu z Dionem Waitersem, pojawiły się teraz nowe z Andersonem Varejao w roli głównej.

Kawalerzyści rozpoczęli grudzień zdecydowanie lepiej od pierwszego miesiąca rozgrywek, jednak wciąż obawiają się o swój rozwój. Drużyna, która miała w tym roku zmierzać prosto ku playoffom, nadal jest poza ósemką, nawet w grającej gorzej niż przypuszczano, konferencji wschodniej. Prowadzi to do wielu niesprawdzonych i niepewnych informacji pojawiających się w sieci.

Jedną z takich informacji słyszeliśmy niedawno na temat Diona Waitersa, która z małym dodatkiem miał zostać wymieniony za Luola Denga, Evana Turnera lub Imana Shumperta. Sprawa ucichła, a rzucający obrońca zaczął grać nieco lepiej. Teraz plotka wróciła i to ze strony innej drużyny. Według niej, 76ers obawiają się o to, czy Turner podpisze nowy kontrakt z zespołem po wygaśnięciu aktualnej umowy.

Zamierzają więc, podobno, zainwestować w młodszy talent, którego umowa przewidziana jest na więcej lat. Jest to jeden z kilku powodów, łącznie z zamieszaniem w Cleveland, który może stwarzać szanse na powodzenie tej wymiany. Warto też pamiętać, że Dion urodził się w Philadelphii i jest lokalnym patriotą, o czym świadczyć mogła chociażby jego gra na uniwersytecie Syracuse - nieopodal Philly - nieopodal jak na Amerykę...

Ale nie ta informacja jest najświeższa i wzbudza w tym momencie największe zainteresowanie. Według doniesień Davida Aldridge'a z NBA.com, Cavaliers są w grupie zespołów, do których chciałby trafić Omer Asik z Houston Rockets. Niezadowolony center miałby zostać wymieniony za Andersona Varejao. Brazylijczyk co prawda zdecydowanie poprawił swój rzut i trafia skutecznie z półdystansu, jednak zalicza też dużo gorszy sezon pod względem statystycznym od poprzedniego. Wiek już też nie ten, a kontuzje niejednokrotnie dały o sobie znać.

Omer Asik w Houston pojawił się podpisując lukratywną umowę, która trwać będzie jeszcze do końca przyszłego sezonu, a razem z tymi rozgrywkami zapewni mu zarobek na poziomie 20 milionów dolarów. Niestety, Asik nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole, do którego trafił tego lata Dwight Howard i kilkukrotnie prosił już o wymianę. Zespół również nie ma zamiaru utrzymywać dwóch centrów z wysokimi zarobkami, a którym nie może zagwarantować minut.

Trzeba się jednak dobrze zastanowić, czy Cavs, którzy nie mają dziury pod koszem potrzebują takiej wymiany. Andy to gracz na pozycje 4 i 5, a Asik jedynie na 5, więc problem z podziałem minut byłby jeszcze większy, niż do tej pory. W small-ballu jako środkowy może grać także Tristan Thompson, nie wspominając o nominalnym podkoszowym - Tylerze Zellerze. Coraz lepiej gra także Andrew Bynum, dla którego normą będzie już w najbliższym czasie gra na stałym poziomie 30-35 minut.

Co Wy myślicie o tych propozycjach wymian? Zdecydowalibyście się na którąś z nich, lub może macie pomysł na zupełnie inną?

P.S. Według anonimowych źródeł, Cavs za Waitersa najbardziej chcieliby pozyskać Luola Denga...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza