sobota, 14 grudnia 2013

Cleveland Cavaliers vs. Miami Heat – czyli śrubujemy serię zwycięstw!

Mateusz Jakubiak
Miami Heat niedawno stoczyli trudny bój z Indiana Pacers. Teraz na Florydę przyjeżdża były team LeBrona Jamesa – Cleveland Cavaliers, którzy ostatnio nieco się przebudzili. Heat będą chcieli podtrzymać swoją dominację nad drużyną z Ohio.

We wtorek „Żary” (16-6) przegrały 84-90 z Pacers. James miał na swoim koncie 17 punktów i 14 zbiórek, ale zagrał na najsłabszej skuteczności w sezonie (37.5% - 6/16 z gry). „Zawsze kiedy walczysz z nimi, to nawet jak tracisz sześć punktów to czujesz jakby to było 20,” – stwierdził Chris Bosh. „Wiemy, że jesteśmy dobrą drużyną. Znamy ich i swoje cele, chcemy być kompletnym zespołem na wiosnę”.

Heat chcą sobie odbić porażkę na Cavs (9-13), których średnio ograniczają do zdobycia 93.8 pkt na mecz. Miami liczy na dziewiąte zwycięstwo z rzędu w meczach pomiędzy oboma teamami. Od kiedy James zmienił klub, Miami Heat mają bilans z Cavs 11-1.

27 listopada obie drużyny zmierzyły się w C-Town. Heat zwyciężyli 95-84. LBJ zanotował wtedy 28 pkt, 8 zbiórek i tyle samo asyst. „To zawsze dziwne uczucie, gdy grasz ze swoją starą ekipą, ale tu nie ma zbyt wiele specjalnego znaczenia,” – powiedział LeBron James. „Tak jest zawsze, gdy wracam do Cleveland i widzę fanów… Ale nie tu”.

Cavaliers wygrali ostatnio trzy mecze z rzędu oraz 5 z 6 spotkań, wliczając w to ostatnie zwycięstwo w Orlando z miejscowymi Magic 109-100. Kyrie Irving zanotował 31 oczek, Dion Waiters 21. To było dopiero drugie zwycięstwo CC na wyjeździe w tym sezonie. Gdy Kawalerzyści wygrywają, to notują średnio 102.4 pkt, gdy przegrywają, jest to już tylko 87.9 pkt.

„Zaczynamy się rozwijać jako świetny zespół, zwłaszcza gdy nie idzie nam w ataku,” – mówi Irving. „Nie idzie nam dobrze na wyjazdach, ale zmierzamy we właściwym kierunku”.  Irving jest najlepszym strzelcem Cavs, zdobywa średnio 21.0 punktów. W ostatnich dwóch meczach zdobył aż 68 pkt, na 55.3 procentowej skuteczności. Kiedy Irving zdobywa 30 lub więcej oczek, to Cavs, od początku stycznia, mają bilans 12-3. W tym sezonie jest to 4-0.

Kyrie Irving nie zdobył więcej niż 17 punktów w każdym z 6 spotkań przeciwko Heat, grając średnio na skuteczności 37.9%. Pomimo piątkowej wygranej, Cavs notują na wyjazdach średnio 91.7 punktów. Heat mają w swojej hali bilans 9-2.

„Chcemy wykorzystywać każdą okazję, w domu i na wyjeździe,” – stwierdził James. „Cieszy nas powrót. Zapowiada się zabawa dla naszych fanów po raz kolejny w (sobotnią) noc, a my chcemy dać kibicom show”.

Zadaniem dla Cavaliers może być zatrzymanie Chrisa Andersena z dala od tablicy, jeśli chcą oddać rzut. Heat mają bilans 9-0, kiedy Andersen notuje 5 lub więcej zbiórek.

Początek meczu o 1:30 polskiego czasu. Transmisja w Canal+ Sport. GO CAVS!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza