środa, 16 kwietnia 2014

Ostatnia gra nie o pietruszkę. Godz. 2.00 Cavs - Nets


Rafał Jurasiński
Choć sezon przegraliśmy z kretesem to ostatni mecz wciąż ma sporą stawkę. Nowojorczycy w razie porażki najprawdopodobniej osuną się na pozycję szóstą, a my w razie zwycięstwa możemy zrównać bilans z Nowym Orleanem i wybierać w drafcie numerek niżej. Gdy jedni chcą wygrać, a drudzy wolą przegrać sprawa wydaje się klarowna, ale jeśli mamy do czynienia z profesjonalistami o kalkulacjach nie może być mowy.

Pięknie rozpoczął się ten sezon dla nas od zwycięstwa z Brooklynem jakieś pół roku temu. Pięknie się nie zakończy, bo nawet mega spektakularne zwycięstwo nie zmieni oceny tego sezonu. Ostatnie wrażenie jest jednak ważne odnośnie przyszłego sezonu i ewentualnych zmian w off-season. Kyrie Irving walczy o maksymalny kontrakt od organizacji, a właściwie nie! Irving tenże kontrakt miał jak w banku, ale końcówka sezonu powoduje, że włodarze skrupulatnie przemyślą swoją decyzję. Dobry mecz lidera "na dobranoc" ułatwiłby stawianie parafki pod 80 milionowym, lukratywnym kontraktem. Kolejny zawodnik, który ma sporo do udowodnienia to Dion Waiters. Z nim sytuacja jest odwrotna do Irvinga, gdyż Dion gra w końcówce sezonu lepiej niż na początku, który miał fatalny. Słaba postawa oraz pogłoski o rzekomych konfliktach powodowanych przez gracza, arogancki sposób bycia przysporzyły mu wielu wrogów w całej lidze. Od kontuzji Irvinga i powrotu do pierwszej piątki Waiters umiejętnie wybiela swoje dobre imię i pokazuje, że w tej lidze może być znaczącą postacią. Nic nie będzie udowadniać Luol Deng, który nie zagra dziś i prawdopodobnie już go w naszych barwach nie zobaczymy. Podobno są chętni zapłacić Południowemu Sudańczykowi żądaną przez niego kwotę. Patrząc na jego postawę w CAVS oraz na to, jak dobrze radzą sobie Bulls bez niego, nie jest to wcale takie pewne. Weteran z 10-letnim stażem odrzucił 30 milionów za 3 lata proponowane przez Bulls, wart jest więcej??? Na koniec przysporzył nam jeszcze powodów do dumy, gdyż jako gracz Cavaliers został uhonorowany nagrodą J. Waltera Kennedy'ego za pracę społeczną i poświęcone własne środki w celu ulepszenia życia innych. Dla wielu już jesteś zwycięzcą Luol!!! I wreszcie coach Brown, który w tym sezonie podpadł niemal każdemu. Pamiętajcie, że to wasz ostatni mecz o stawkę i nie będziecie mieli okazji udowodnić własnej wartości aż do listopada!

Brooklyn nie wystawi do gry Allana Andersona i dobrze zapamiętanego przez fanów Cavs Shauna Livingstona. Obaj leczą drobne urazy, ale na playoffs mają być zdrowi jak ryby. Nie zagra także Mirza Teletovic, świeżo upieczony tatuś słodkich bliźniaków. Nets słabo zaczęli sezon i słabo go kończą. 3 porażki w 4 ostatnich grach zasiały lekki zamęt w ich szeregach. Gdyby nie dali rady Cavs, a Wizzards wygraliby z Celtics drużyny zamienią się miejscami. Wieść gminna niesie, że obydwie wolą trafić na Raptors niż na Bulls, ale kto wie kto z tej dwójki skończy sezon wyżej. 

Kończymy sezon sportowy Cavaliers, ale na blogu Cavs.Pl wciąż będziecie zasypywani ciekawostkami dotyczącymi naszej drużyny. Przed wami obszerne podsumowania sezonu, następnie przygotowania do draftu, liga letnia i początek okna transferowego, a potem jesień, mecze przedsezonowe i kolejny sezon NBA. Do tego uaktualniane stałe rubryki. Bądźcie z nami! GO CAVS!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz