niedziela, 26 stycznia 2014

Zapowiedź: Przyćmić Słońca

Cezary Szwarc
Przed Cleveland Cavaliers kolejne starcie z serii, którą rozgrywają we własnej hali. Już dziś o północy Kawalerzyści zagrają z Phoenix Suns. Była drużyna Marcina Gortata swój poprzedni mecz przegrała, jednak całościowo ma lepszy bilans, niż Cavs. Dla CC ciąg meczów w The Q jest teoretycznie łatwą szansą na poprawienie swojego wyniku, który wynosi aktualnie 16:27 i zapewnia drużynie dopiero dziesiątą pozycję na wschodzie.

Niestety, drużyna prowadzona przez Mike'a Browna w swoich trzech z rzędu meczach na własnym korcie zdobywa średnio tylko 92.3 punktu i trafia jedynie 40% swoich rzutów z gry. Mimo to, szkoleniowiec jest zadowolony z progresu, który widzie w grze zespołu:

"Ostatni mecz był bardzo dobry, szczególnie, że graliśmy po dwóch porażkach. Wszyscy się skupili i zagrali naprawdę efektywnie. Świetna postawa indywidualna przekształciła się w niezły wynik drużynowy." - zachwalał Brown.

W styczniu na wysokim poziomie gra Anderson Varejao. Brazylijczyk doskonale rozumie się ze swoim nowym kolegą - Luolem Dengiem, często rozgrywając akcje dwójkowe. Po tym jak Andy w 31 pierwszych meczach Cavs w tym sezonie, notował ledwie 8.0 punktu i 8.9 zbiórki, trafiając na 48% z gry, aktualnie podkoszowy zalicza 11,3 punktu, 14,1 zbiórki, przy skuteczności 53%.

Podobną poprawę notuje Tyler Zeller - 8 oczek, 9 piłek wywalczonych na deskach i 3 bloki w 21 minut ostatniego meczu. 

"Potrzebujemy naszej ławki rezerwowych. Kiedy oni grają dobrze, wygrywamy. Tyler był dzisiaj fenomenalny. W obronie był przeszkodą nie do przejścia." - wspominał po starciu z Bucks, Tristan Thompson.

Co ciekawe, ławki rezerwowych Cavs i Suns notują w tym sezonie łącznie dokładnie taką samą średnią punktową - 37.0.

Kluczowy matchup:

Kyrie Irving - Goran Dragic

Najprawdopodobniej najtrudniejszym rywalem gospodarzy będzie grający na poziomie All-Star, Goran Dragic. Jego obrońcą będzie słaby po tej stronie boiska, Irving. W dwóch spotkaniach Słońc z Kawalerzystami z zeszłych rozgrywek, Goran notował statystycznie 22.5 punktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz