sobota, 4 stycznia 2014

Gramy z Nets!

Mateusz Jakubiak
Cleveland Cavaliers już o 1:30 polskiego czasu zawitają do Barclays Center. Tam właśnie zmierzą się z miejscowymi Brooklyn Nets, po raz drugi w tym sezonie. Pierwsze spotkanie obu drużyn miało miejsce 30 października w Cleveland. By to zarazem pierwszy mecz sezonu dla obu teamów. Cavaliers pokonali wówczas drużynę Jason’a Kidd’a 98-94.

Tym razem jednak w barwach Wine&Gold nie wystąpią Kyrie Irving oraz, co nie jest zaskoczeniem, Andrew Bynum. U Nets zabraknie Brook’a Lopez’a.

Cavs przystąpią do meczu po domowym zwycięstwie nad Orlando Magic w czwartek po dogrywce 87-81. Na nieco ponad minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Kawaleria przegrywała 70-79, ale mimo to potrafiła doprowadzić do dogrywki. Mecz zakończył się „uciekinierem” Cavs 17-2 (z czego 8-2 w dogrywce).

Wydaje się, że kluczowe były rzuty wolne Jarretta Jacka. Rozgrywający Cavs wykorzystał trzy rzuty osobiste po faulu Jameer’a Nelson’a. Później cztery punkty dołożył Dion Waiters i można było przejść do dodatkowych pięciu minut. Wtedy to szalał Anderson Varejao, który trafił dwa „jumpery” oraz wyrównał rekord wszechczasów CC w zbiórkach. Miał ich 25!

Brooklyn Nets, którzy podobnie jak Cavs  legitymują się bilansem 11-21, ostatnio też odnieśli zwycięstwo. Po akcji Joe Johnsona w ostatnich sekundach pokonali Oklahoma City Thunder na wyjeździe 95-93. Teraz będą chcieli podtrzymać tę dobrą passę.

Przewidywalne piątki startowe:

Cleveland Cavaliers: PG - Jarrett Jack, SG - C.J. Miles, SF - Earl Clark, PF - Tristan Thompson, C - Anderson Varejao.

Brooklyn Nets: PG - Shaun Livingston, SG - Deron Williams, SF - Joe Johnson, PF - Paul Pierce, C - Kevin Garnett.