piątek, 6 grudnia 2013

Zapowiedź: Szpadą w Jastrzębia

Rafał Jurasiński
Podbudowani dwoma zwycięstwami z liczącymi się drużynami stajemy dzisiejszej nocy (1.30 pl. czasu) przed szansą odniesienia trzeciego zwycięstwa z rzędu. Przeciwnik z tej samej półki co osłabieni Bulls i Nuggets. Różnica taka, że mecz rozegramy na wyjeździe, gdzie wybitnie nam nie idzie.

Najważniejszym wydarzeniem w Atlancie będzie bez wątpienia atak Kyle'a Korvera na rekord NBA w ilości kolejnych meczów z celnym rzutem zza łuku. W ostatnim meczu wyrównał on rekord Dany Barrosa i kolejny celny rzut pozwoli mu wygodniej zasiąść w fotelu rekordzisty, gdyż nie będzie musiał dzielić się nim z Barrosem. Mr. Korver, życzymy rekordu, ale proszę za bardzo dziś nie szaleć, jedna trójka starczy!

Kawaleria, która ma najgorszy na wschodzie bilans spotkań w gościach (1-9) dzięki słabej postawie większości drużyn z konferencji ma niewielką stratę do ósmego miejsca. "To dobra rzecz grać obecnie na wschodzie, ale każdy inny zespół myśli tak samo. My nie graliśmy dotąd najlepiej, ale widzę postęp w ostatnich meczach" - optymistycznie zauważa Mike Brown

Tragicznie wygląda obrona Cavs w meczach wyjazdowych. Podczas ostatnich pięciu potyczek u siebie traciliśmy 92.0 punktu przeciętnie i nawet ofensywnie usposobieni Nuggets zaliczyli najgorszy ofensywny występ w the Q. Na wyjazdach stajemy się jednak inną drużyną i pozwalamy rywalom w ostatnich pięciu grach na 110.6 pkt na mecz!

Hawks postraszyli nas w ostatniej swojej grze pokonując u siebie Clippers 107-97. Na parkiecie świetną partię rozgrywał Paul Millsap (25pkt) i standardowo wysoki poziom prezentował Dominikańczyk Al Horford (21pkt).

Nasi wysocy łapią powoli formę o czym świadczą dwa ostatnie mecze i ich zdobycze w punktach i zbiórkach, więc pojedynek Horford - Millsap vs. Thompson - Bynum zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Cavs przegrali 5 z ostatnich 6 meczów w Georgii. Prawdopodobnie zagramy z Jastrzębiami w najsilniejszym składzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz