poniedziałek, 23 grudnia 2013

Zapowiedź meczu Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons, czyli wspomnienie dawnych lat


Mateusz Jakubiak
Cleveland Cavaliers swoją najlepszą koszykówkę grają w domu, zaś w ciągu ostatniego miesiąca Detroit Pistons ostro szaleli na wyjazdach. Cavaliers, którzy wygrali 5 z 6 ostatnich meczów w Cleveland postarają się pokonać „Tłoki” i przerwać serię sześciu porażek z rzędu z tym przeciwnikiem. Jedynym zespołem, który ostatnio wygrał w The „Q” byli Portland Trail Blazers.

W ostatnich sześciu spotkaniach u siebie Cavs notowali średnio 103.7 pkt. Jednak ostatnio po słabej grze przegrali na wyjeździe z Chicago Bulls 100-84. To była typowa dla CC porażka na wyjeździe, gdzie ich średnia wynosi już tylko 99.2 zdobytych punktów. Jeśli chodzi o mecze u siebie to liczba średnio zdobywanych oczek dopiero niedawno wystrzeliła tak w górę. Wcześniej ofensywa zagrała naprawdę dobrze tylko w meczu z Sixers, wygranym 127-125 po dwóch dogrywkach.

W ostatniej „domowej” serii lider Cavs Kyrie Irving przeciętnie rzuca 27.2 pkt oraz notuje 7.2 asyst. Jest on najlepszym strzelcem Cavaliers w sezonie, notującym średnio 21.5 punktów na mecz. Przeciwko Bulls Kawalerzyści fatalnie rzucali zza łuku, trafiając tylko 4 z 18 rzutów (22.2%). „To część tego, że jesteśmy młodą drużyną,” – powiedział Irving. „Nie mamy sukcesów (na wyjazdach) jeszcze, musimy się po prostu nauczyć tam zwyciężać”.

Pistons grają, można powiedzieć, odwrotnie niż Cavs. Wygrali oni ostatnie trzy mecze w Cleveland. „Tłoki” w domowej hali mają bilans 6-10, na wyjazdach zaś wygrali 6 z 7 ostatnich spotkań. Dwie wygrane były szczególnie imponujące. 3 grudnia wygrali w hali Miami Heat 107-97. W ostatni poniedziałek pokonali natomiast 101-96 rewelacyjnie spisującą się Indianę Pacers na jej parkiecie.

W piątek Pistons ulegli 116-106 Charlotte Bobcats, zaś noc później polegli u siebie z Houston Rockets 114-97. Wtedy też, po raz pierwszy od siedmiu spotkań, nie potrafili zdobyć 100 lub więcej punktów. Obie porażki ponieśli w swojej hali Palace of Auburn Hills. Josh Smith zanotował przeciwko „Rakietom” 19 punktów, ale Pistons pozwolili przeciwnikowi na aż 62 oczka z pomalowanego. Dwight Howard uzyskał rekordowe w sezonie 35 punktów. W całej Konferencji Wschodniej Pistons są obecnie na 7 miejscu, w Dywizji Centralnej zajmują 2 miejsce, tracąc do Indiana Pacers 9 i ½ zwycięstw.

„Ciągle staramy się być lepsi,” – stwierdził coach „Tłoków” Maurice Cheeks. „Tak jak powiedziałem swoim zawodnikom, będą wieczory, kiedy będą one dla nas dobre; będą wieczory, które będą złe. Musimy się przegrupować, nie śpieszyć się i przygotować się na Cleveland”.

Początek meczu o 1:00 polskiego czasu.

Źródło: www.nba.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz