sobota, 30 listopada 2013

Ocena sezonu - pierwszy miesiąc rozgrywek


Wpadliśmy na pomysł, aby podsumować dotychczasowe "osiągnięcia" Cavs w sezonie 2013/14. Żeby jednak nie było, że jesteśmy subiektywni i będziemy przedstawiać tylko nasz punkt widzenia, postanowiliśmy zapytać o głos w tej sprawie więcej osób. Na nasze pytanie "Jak oceniasz lub podsumujesz początek sezonu (pierwszy miesiąc) Cavs?", odpowiedzieli - Rafał Jurasiński, czyli członek naszej ekipy redaktorskiej, kibic najlepszej koszykarskiej ligi świata - Maciej Rabiniak oraz polski autorytet w sprawach NBA, redaktor serwisu SzóstyGracz.pl - Maciej Kwiatkowski.

Bilans 4-11, trade rumors, Kyrie Irving trafiający 41% od czasu All-Star Game - to nie tak miało być w Cleveland. W szczególności można mieć wrażenie, że Mike Brown potraktował pierwszy miesiąc sezonu regularnego jak obóz przygotowawczy. Nie jestem pewien, bo nie mogę być, ale wydawało się, że Cavaliers w niektórych meczach trzech pierwszych tygodni sezonu byli zmęczeni bardziej niż inne drużyny. Z drugiej jednak strony - Andrew Bynum zaczyna wyglądać WOW, do ósmego miejsca Wschodu są tylko dwa mecze straty, zdealowanie Waitersa wcześnie (najlepiej za SF) - zanim zacznie tracić wartość - to dobry pomysł, teamy Mike'a Browna zawsze zaczynały sezon wolno, a w piątkowym meczu z Pelicans i nawet w tym meczu w środę z Miami widać było już zupełnie inny charakter na boisku niż na początku sezonu. To wciąż wcześnie - Cavs zagrali 9 z 15 meczów na wyjeździe, zaraz będzie lepiej. Ale czy lepiej LEPIEJ tak by zauważył to LeBron? Czy ten który niemal nawoływał do zamieszek w lipcu 2010 nadal jest właścicielem Cavs?

Rozczarowanie. To właśnie słowo ciśnie się na usta, kiedy mam podsumować pierwszy miesiąc sezonu w wykonaniu Cavs. Właściwie nie mamy problemów z kontuzjami. Irving rozegrał wszystkie gry, a Bynum pauzował tylko ze względu na sprawy rodzinne lub decyzję trenera. Rozkład gier wcale nie był specjalnie trudny, choć więcej razy graliśmy na wyjeździe. Wobec tak sprzyjających okoliczności powinniśmy legitymować się bilansem w granicach 0.50 lub nawet lepszym. Niestety tak nie jest. Nie chcę rozwodzić się nad przyczynami słabej postawy, nie chcę zrzucać winy na poszczególne osoby, chcę natomiast poczekać z nadzieją, że będzie lepiej. Chcę wciąż widzieć w drużynie Waitersa, który gra jak przeciwko Miami, chcę Irvinga trafiającego zza łuku i popełniającego mniej strat, chcę walecznego Thompsona, który nie gra w kratkę, chcę widzieć coacha, który panuje nad drużyną. Poza tym mam dość pogłosek na temat niesnasek w ekipie, spekulacji transferowych i porażek po których czerwienie się ze wstydu. Drużyna personalnie jest mocna i może nawiązać walkę z każdym w tej lidze. Indywidualnie nie wyróżniam nikogo, gdyż każdy grał poniżej możliwości. Najlepszy mecz? Inauguracja przeciwko Nets, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to pojedynek słabych ze słabszymi. Jeśli mógłbym coś podpowiedzieć Brownowi to więcej odwagi w stosunku do Bennetta. Czuję, że ten chłopak "odpali" jeszcze w tym sezonie, ale potrzebny mu mecz na poziomie 20/10. Wizzards też zaczęli źle, ale weszli w odpowiedni rytm i wygrywają. Liczę, że pójdziemy tą drogą.

Maciej Rabiniak:
Jest na pewno nie taki jak sobie w Ohio to wyobrażali. Nie funkcjonuje atak, nie funkcjonuje obrona, rotacja jest nieustabilizowana, a i większość zawodników jest w dołku. Nie wiem co mam więcej napisać bo pozytywów brak, są tylko przebłyski. Cavs powinni się cieszyć, że mają obecnie bilans 3-6 (Opinia Macieja po dziewięciu pierwszych meczach), a nie 1-8 i niech to posłuży za podsumowanie.
Plusy i minusy:
Anthony Bennett – nr 1 draftu , który do tej pory trafił 4 z 32 rzutów, ile można max minusów dać ? (minus)
Andrew Bynum – powoli wraca, ma przebłyski dominacji (via mecz z Bulls), jeden z niewielu pozytywów początku sezonu (plus)
Earl Clark – PF, który ze względu na tłok pod koszem gra jako SF i widać, że to nie jego bajka (minus)
Alonzo Gee – zmienił w S5 Clarka ale i to nie pomaga , Cavs nie mają SF (minus)
Kyrie Irving – zagubiony, bez rzutu , oczekiwania były o wiele większe (minus)
Jarrett Jack – Mike powinien sobie pooglądać mecze GSW z ubiegłego roku i tak używać Jacka jak tam był używany, w meczu z 76ers był tego idealny przykład - bez oceny
C.J. Miles – wybuch na początku sezonu ale ostatnie trzy mecze już coraz gorszę – bez oceny
Tristan Thompson – zmiana ręki rzucającej dobrze na niego wpłynęła, jeden z najrówniej grających zawodników w zespole (plus)
Anderson Varejao – to nie jest ten zawodnik, co rok temu. Czegoś mu brakuje, ale jednak gra w miarę solidnie – bez oceny
Dion Waiters – w kratkę, dużo głupich rzutów, ale czasem błyśnie dobrym podaniem (minus)


A co Wy myślicie o pierwszym miesiącu Cavs? Zapraszamy do komentowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz