niedziela, 3 listopada 2013

Cavs wykorzystują opcje w kontraktach


Mateusz Jakubiak
Cleveland Cavaliers ogłosili, że wykorzystują opcję automatycznego przedłużenia kontraktów na sezon 2014/2015 dla czterech zawodników. Są nimi Kyrie Irving, Dion Waiters, Tristan Thompson i Tyler Zeller. Nie jest to bynajmniej zaskoczeniem, ale potwierdzeniem, że CC zmierzają we właściwym kierunku.

Kyrie Irving jest już prawdziwą gwiazdą. Ma na swoim koncie udziału w All-Star Weekend. Jego przyjazd do Cleveland pozwolił trochę zapomnieć o bolesnym odejściu LeBrona Jamesa do Miami Heat. Waiters jest obecnie traktowany jako druga opcja w Cavs. Świetne umiejętności pokazał w Lidze Letniej NBA. Tristan Thompson za to znalazł się pod presją po tym, jak Kawalerzyści wybrali w tegorocznym drafcie Anthony’ego Bennett’a. Jednak jego występy są w dużym stopniu uzależnione od zdrowia. Umiejętności Bennett’a w grze dalej od kosza i w rzutach za trzy mogą pozwolić mu grać na pozycji niskiego skrzydłowego. Wtedy na parkiecie może się znaleźć miejsce i dla pierwszoroczniaka i dla Thompsona. Zeller również jest ważną częścią układanki, zapewniającą średnio 7.8 zbiórek na mecz.

Nie można zapomnieć o ewentualnych wymianach, lecz wszystko co teraz dzieje się w drużynie z Ohio sprawia, że nic tam nie podlega przypadkowi i Cavs ciągle płyną na fali zmian po 2010 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz