sobota, 15 lutego 2014

Rising Stars Challenge, czyli Waiters vs Hardaway Jr.!

Jacek Mazurek
Pierwszy dzień Weekendu Gwiazd za nami. Tradycyjnie w piątkową noc mogliśmy obejrzeć zmagania dwóch drużyn, ale tym razem w rolę GM'ów wcielili się Grant Hill i Chris Webber. Nie obyło się bez emocji, a jedną z głównych gwiazd był Dion Waiters.

Jak w każdym meczu tego rodzaju zawodnikom nie zależało na obronie, chociaż w przy zaciętej końcówce mogliśmy obejrzeć kilka ciekawych akcji, ale od początku. W pierwszej połowie nie miał sobie równych Andre Drummond zdobywając 17 punktów i notując 11 zbiórek. Z kolei w drużynie Webbera najlepszy był Tim Hardaway Jr. po 20 minutach miał 10 punktów na swoim koncie. Wybrany z 24. numerem w drafcie zawodnik New York Knicks błyszczał w całym meczu.

Na początku spotkania przypomniał o sobie również All-Star, Anthony Davis.

Ale prawdziwe emocje (dla kibiców Cavs) zaczęły się dopiero w drugiej części. Mało widoczny do tej pory Dion Waiters, podjął rękawice rzucone mu przez Tima Hardaway'a Jr., czego skutkiem było 2 minutowe show pod tytułem one-on-one. Zresztą, co tu dużo mówić, to trzeba zobaczyć!

Mimo pasjonującego pojedynku sprawdziło się jedno z polskich przysłów „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" i MVP Rising Stars Challenge został wcześniej wspomniany Drummond. Niestety, nie nacieszył się swoją nagrodą zbyt długo.

Kończąc wątek meczu. Team Hill wygrał 142-136. Dion zakończył mecz z dorobkiem 32 punktów 7 asyst, 3 przechwytów, na skuteczności 4/6 zza łuku (oby prezentował taką formę w zespole). Hardaway'a Jr.: 36 punktów i 2 asysty.

Pozostałe historie:

Pod nieobecność Russella Westbrooka gwiazdą mody był Kevin Durant.

Shaq zapomniał, że jest na wizji.

A Uncle Drew dalej szuka swojego kumpla.

Dzisiaj dzień konkursów. W Three Point Contest wystąpi Kyrie Irving, a na zakończenie Sprite Slam Dunk z udziałem między innymi Terrence'a Rossa, Paula George'a, Damiana Lillarda. Impreza zaczynie się 2:30 od zbiorowego ceglenia z połowy, czyli Shooting Stars.