piątek, 24 stycznia 2014

Jak nie z nimi, to z kim?

Mateusz Jakubiak
Milwaukee Bucks mają najmniej zwycięstw w lidze i czekają na pierwsze zwycięstwa back-to-back. Chcą się o to pokusić już w piątek, kiedy to pojadą do Cleveland na mecz z Cavs. Wygrali już z nimi na początku tego sezonu oraz przegrali w grudniu po dogrywce.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy oboma teamami, 6 listopada, Bucks zwyciężyli 109-104. Jednak były to dobre złego początki. Po tym meczu „Kozły” zaczęły przegrywać i obecnie mają bilans 8-33. Do meczu z Cavaliers przystąpią opromienieni zwycięstwem na Pistons 104-101. Caron Butler zanotował 30 oczek i pomógł swojemu zespołowi na zredukowanie 13-punktowej straty.

„Powiedziałem chłopakom przy wyjściu, że dobrze byłoby przerwać tę serię porażek. Cieszmy się tym, pamiętajmy jutro jak to smakuje,” – powiedział coach Bucks Larry Drew. „Nigdy przegrana w wyobraźni nie jest wesoła”. Bucks nie wygrali dwóch meczów pod rząd od 17-19 marca zeszłego roku.

„Uwierzcie mi, to wspaniałe,” – powiedział pierwszoroczny center Miroslav Raduljica o przerwaniu złej serii. „Było to trochę frustrujące. To był długi czas. Myślę, że jest to dobra droga do rozpoczęcia drugiej części sezonu”. Raduljica zagrał prawie 20 minut i był bliski podwójnej zdobyczy. W barwach zespołu z Milwaukee nie zagrali: najlepszy strzelec O.J. Mayo i podstawowy center Larry Sanders.

Sanders jest drugim najlepszym zbierającym w drużynie (średnio 6.7 zbiórki) na mecz. O.J. Mayo z ławki dorzuca średnio 12.6 pkt. Nie wiadomo czy zagrają w piątek, ale Butler uważa, że jego team może wygrać, ponieważ pokazuje dużo więcej ostatnio pomimo kontuzji. „Jesteśmy w połowie i ci goście grali więcej niż wcześniej,” – powiedział Butler. „Więc uczą się jak kończyć mecze… Uczą się w szybkim tempie plusów i minusów gry i myślę, że wszystko powoli, ale na pewno, się układa”.

Cleveland Cavaliers mają inne problemy. Przegrali oni 4 z 6 ostatnich meczów i obecnie legitymują się bilansem 15-27. W środę polegli u siebie z Bulls 98-87. CC w ostatnich siedmiu porażkach notowali średnio 85.1 zdobytych punktów. W wymienionym spotkaniu Kyrie Irving, wybrany na All-Star’a, zanotował 26 punktów.

„Nie robimy żadnych wymówek,” – wyznał zawodnik, który został również zakwalifikowany do 28-osobowej kadry USA na MŚ w Hiszpanii w tym roku oraz na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. „Musimy się podnieść”.

20 grudnia Cavs pokonali u siebie Bucks 114-111 po dogrywce. Irving miał na swoim koncie 39 punktów. Mayo dla „Kozłów” zdobył 20 oczek, ale grał na słabej skuteczności 6/21. Do tego przestrzelił dwie „trójki” w ostatnich 10 sekundach dogrywki. W pierwszym meczu pomiędzy Cavs i Bucks Mayo zanotował 28, a Irving 29 punktów. Średnia 28.5 oczek na mecz to najlepsza średnio tego drugiego przeciwko jakiejkolwiek drużynie w całej NBA.