wtorek, 17 grudnia 2013

Kyrie Irving Graczem Tygodnia Konferencji Wschodniej!

Mateusz Jakubiak
Lider Cavs - Kyrie Irving został wybrany najlepszym zawodnikiem NBA w minionym tygodniu w Konferencji Wschodniej. Na Zachodzie takie wyróżnienie otrzymał gracz Portland Trail Blazers - LaMarcus Aldridge. To pierwsze takie wyróżnienie rozgrywającego Kawalerzystów w tym sezonie.

W trzech meczach w zeszłym tygodniu Irving notował średnio 29.0 punktów, trafiając 32 z 63 rzutów. Poza tym trafił 9/22 rzutów za trzy punkty oraz 14/15 rzutów wolnych. Dokładał do tego średnio 6.3 asyst oraz 2.3 przechwyty. Jego średnia punktów była najwyższą wśród rozgrywających Wschodu i drugą najwyższą wśród wszystkich graczy Konferencji Wschodniej.

Cavaliers w zeszłym tygodniu rozegrali trzy spotkania. 10 grudnia pokonali NYK 109-94. Bohaterem był oczywiście Kyrie Irving, zdobywca 37 punktów oraz 11 asyst, 1 przechwyt i tylko jedną stratę. Zagrał 36 minut. Kolejny meczem był wyjazd do Orlando na mecz z miejscowymi Magic. Irving poprowadził drużynę do wygranej 109-100. Zdobył 31 pkt, 3 zbiórki, 5 asyst i dwa przechwyty. Noc później Cavs grali w Miami, gdzie ponieśli jedyną porażkę w tygodniu. Po dobrej drugiej połowie ulegli Heat 107-114. Irving znów był najlepszym strzelcem drużyny - 19 punktów. Dorzucił do tego trzy asysty i rekordowe w sezonie cztery przechwyty.

Innymi nominowanymi na Wschodzie do tytułu Gracza Tygodnia byli: Deron Williams, Roy Hibbert, LeBron James oraz DeMar DeRozan.